Labrador retriever av jakttyp.

KULL 20.
Född: 2018-03-04

u. SEJ(A)CH NOJCH SEJCH Reedsweeper´s Tex Takida
e. SEJ(J)CH Searover Twinkle Liquorice

Rasdata
 
Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Thunderbird Anna Edvinges
R. Nightcrawler Malin Gustavsson
R. Slipstream Åsa Davidsson
R. Cannonball Tone & Torbjörn Gjemdal
R. Dazzler Ishtar Polite
R. Marrow Kirsten Norberg
R. Storm Dan & Carina Bergqvist
R. Firestar Emma Hansen

 

KULL 19.

Född: 2018-02-26

u. Reedsweeper´s Milos Chillie
e. Caper Cailie´s Art

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Leos Wolverine Tea Eskola
R. Leos Flash Evelina Granroth
R. Leos Tail Chaser Helena & Fredrik Lindström
R. Leos Bullet Girl Sarita Winsevik
R. Leos Moldiver Therese Wiklund
R. Leos Huntress Trond & Linda Valdersnes


 

Kull 18.

Född: 2017-11-19

u. Reedsweeper´s Elderberry
e. Lowforge Malachy

Rasdata
 

Namn Ågare Hälsa Meriter
R. Rudys Scott Peter & Ulrika Lindström
R. Rudys Iron Andreas & Marit Hovberg
R. Rudys Sugar Ray Jakob & Liza von Engeström
R. Rudys Real Deal Anne Kaurin
R. Rudys Smoking Joe Tina Wall Karlsson
R. Rudys First Lady Rönnaug Lunaas
R. Rudys Destiny Janne & Helene Kalla
R. Rudys Hurricane Mimmi Brykt
R. Rudys Quick Jeanette Ågren

Kull 17.

Född: 2017-03-26

u. Reedsweeper's Red Rose
e. SE J(J)CH NORDJCH Searover Pims Pirate

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Dandelion Sara Sundblom
R. Waterlily Sigrid Marie Evensen
R. Daffodil Maiken Henriksen HD A ED 0 1:a  premie BK
R. Gold Moss Ingrid Aksnes

Kull 16.

Född: 2017-02-28

u. Reedsweeper's Strawberry
e. DK FTCH DK TM MPM 2013 Jobeshill Olof

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Thunderball Caroline Dahlberg
R. Spectre Anna Wistedt 7:a Unghunds Derby 2018
R. Skyfall Maria Alm
R. Moonraker Elisabeth Engzell
R. Goldeneye  Heidi Sjöberg HD A ED 0
R. Moneypenny Stefan Rooth

Kull 15.

Född: 2017-01-04

u. SEJCH SEJACH NOJCH Reedsweeper's Tex Takida
e. DK FTCH DK TM Studebaker Accord Af Rosefield

Rasdata

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Sky Hawk Per Lier HD A ED 0
R. Avanti Åse Töfte HD D ED 0
R. Speedster Ida Hovberg HD A ED 0
R. Silver Hawk Linda Brown
R. Golden Hawk Christina Cewers HD D ED 0
R. Flight Hawk Ulrika Gulliksson HD C ED 0

KULL 14.

Född: 2016-04-12

u. Reedsweeper's Elderberry
e. DK FTCH MPM 2015 Labdom Pochard

Rasdata
 

Ägare Hälsa Meriter
R. Grouse Åsa Eckerrot HD B ED 0 1 Nkl
R. Sparrow Ulf Andersson HD B ED 0 1 Nkl
R. Kite Anna Londré HD A ED 0 Ögon UA 1 Nkl
R. Crane Kajsa Ernfors HD A ED 0
R. Swift Helene Kalla HD A ED 0 
R. Tern Amanda Kylstedh HD A ED 0

Kull 13.

Född: 2015-11-11

u. SE J(J)CH  Reedsweeper's Aquila
e. DK BRCH SE J(A)CH Bjoljahn Maddox

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Milos Oathkeeper Lena Haraldsson HD A ED 0
SD2 Clear
R. Milos Ice Ingela Andersson HD A ED 0
Ögon ua
SD2 Carrier
1 Ökl
R. Milos Lightbringer Anna Gyllhamn HD D ED 0
R. Milos Nightfall Nina Egeberg HD A ED 0 1 BK
R. Milos Needle Fredrik & Helena Lindström HD A ED 0
Ögon ua
1 HP Nkl
R. Milos Dawn Sören & Birgitta Swärdh HD A ED 0 1 Nkl

Kull 12.

Född: 2015-02-20

u: SEJCH SEJACH NOJCH Reedsweeper's Tex Takida
e: DK BRCH SE J(A)CH Bjoljahn Maddox

Rasdata

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Milos Caraway Camilla Granström HD B ED 0 1 nkl
R. Milos Cinnamon Marie-Louise Gäärd HD B ED 0 1 nkl
R. Milos Cumin Sophie Gäfvert HD A ED 0 Ögon u.a 1 Nkl
Utmärkelse JRK apporteringstest
R. Milos Chervil Therese Wiklund HD A ED 0
R. Milos Curry Marie Lind HD A ED 0
Ögon ua
1 Nkl
R. Milos Chillie Helena & Fredrik Lindström HD B ED 0
Ögon ua
SD2 Carrier
1 nkl

Kull 11.

Född: 2014-03-23

u: Reedsweeper's Red Rose
e: FTCH Copperbirch Liffey

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Seabackthorn Cecilia Malmlund HD C ED 0 1 nkl
R. Blackberry HD A ED 0
R. Rowanberry Maria Isenberg HD A ED 0
SD2 clear
CNM clear
Ögon ua
1 ökl
R. Blueberry Marie Elgström-Claesson HD A ED 0 1 ökl
R. Blackcurrant Ingrid Aksnes HD A ED 0
Ögon ua
1 nkl
R. Elderberry Helena & Fredrik Lindström HD A ED 0
SD2 Carrier
Ögon ua
2 Ökl, 1 KKL,
Utmärkelse JRK Öppenklass,
Vinnare av Novice stake 2017 Swedish Gundog League
R. Gooseberry Mimmi Brykt HD C ED 0 SVCH
R. Raspberry Therese & Roger Aasland HD A ED 0
R. Rosehip Andreas & Frida Wahlberg HD A ED 0
Ögon ua
1 nkl
R. Strawberry Maria Alm HD A ED 0
Ögon ua
SD2 Clear
1 nkl

Kull 10.

Född: 2014-01-04

u: Reedsweeper's Trinity
e: FTW SE J(A)CH Lakedown Diawl Bach

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Winchester Eva Öhrling HD D ED 0  
R. Benelli  Cecilie Mokleby HD B ED 1
R. Colt Thomas von Ziepel HD B ED 0
R. Perazzi Mikael Landesved HD A ED 0
R. Beretta Grete Lindell HD C ED 0
R. Legend Marianne Sogaard   HD C ED 0
R. Blaser Terese Wiklund

Kull 9.

Född: 2013-03-16

u: Justlike Fast Weasel
e: SE J(J)CH Jobshill Buffalo Bill

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Calamity Jane Lena Löfblad   HD A ED 0
R. Annie Oakley Leif & Ulla Hernefalk HD C ED 0 1 Ekl
R. Pearl Heart Camilla Lantz HD A ED 0
R. Billy the Kid Eva Öhrling HD A ED 0
R. Jesse James Ingela Andersson HD A ED 0 SVCH, 2 x 1 Ökl
R. Cherokee Bill Jill & Peter Raneryd HD B ED 0 1 nkl

Kull 8.

Född: 2012-10-18

u: SE J(J)CH Reedsweeper's Aquila
e: DKJCH-DKWTCH Hillus Powell

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Spitfire Anna Ekström HD A ED 0 2 nkl
SEJCH NOJCH R. Mirage Ingrid Eriksson HD A ED 0 SEJCH NOJCH, Gk Kkl
R. Fury Fredrik & Helena Lindström HD A ED 0 1 nkl
R. Hellcat Jonas Bylin HD B ED 0
R. Wildcat Tina & Peter Larsson
R. Tomcat Britt-Marie Pettersson HD B,C AD 0 1 nkl
R. Raptor Cia Karlstrand HD A ED 0
SD2 Carrier
1 Ekl Norge
R. Raven Marcus & Jenny Gunnarsson HD A ED 0 1 nkl, Lag-SM
vinnare -15.

Kull 7.

Född: 2012-03-16

e: Sea-Croft Ferret
u: SE J(J)CH SE J(A)CH Moormans T Oak

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Sirius Black Eva Öhrling HD E AD 0
R. Marius Black Barbro Smith HD A & B  ED 0 1 ökl, Gk Kkl
R. Pollux Black Carola Tall HD D ED 0
R. Regulus Black Ann-Marie Berger HD A ED 0 1 ökl
R. Cassiopeia Black Solveig Pyykkö, HD A ED 0
R. Narcissa Black Agneta Berger HD B ED 0 1 nkl SVCH
R. Bellatrix Black Tina & Peter Andresen HD A ED 1 1 ökl

Kull 6.

Född: 2012-01-16

u: Justlike Fast Weasel
e: Greenbriar Texas

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Tex Titanium   Cissi & Bosse Sjödin HD B AD 0
R. Tex Triumph Terese Laurent-Karlsson
R. Tex Tazze Ann-Magret Wadén HD A ED 0
CNM Carrier
1 Ekl
R. Tex Thunder Anna Danielsson HD A ED 0 1 nkl
R. Tex Tracer Ewa & Benke Odenmark HD A ED 0
CNM Clear
1 nkl
SE J(J)CH R. Tex Treasure Susanna Hallgren HD A ED 0 
CNM clear
SD2 Clear
SE J(J)CH
SEJCH SEJACH NOJCH  R. Tex Takida Helena Lindström HD B  ED 0
CNM Clear
SD2 Carrier
Ögon u.a
1:a CERT A-prov, 2x1 Premie EK Norge, SEJCH SEJACH NOJCH

Kull 5.

Född: 2011-04-23

u: SE J(J)CH Reedsweeper's Aquila
e: SE J(A)CH FTW Lakedown Diawl Bach

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Red Dragon Dan & Annelie Larsson HD A ED 0 2 x 1 ökl, SE VCH
SE J(J)CH R. Red Devil Fredrik Lindström HD A ED 0
Ögon u.a
SD2 carrier
1:a Cert  A-prov, SEJ(J)CH
R. Red Scar Anne Hammarskjöld HD B ED 0
SD2 carrier
1 nkl
R. Red Bull Lena Haraldsson HD A ED 0
SD2  clear
1 ökl
Gk Kkl
Vinnare Novice Irland
R. Red Rose   Sara Sundblom, Helena &
Fredrik Lindström
HD A ED 0
Ögon u.a
SD2 carrier
1 Ekl
R. Red Maple Tina & Peter Andresen HD A ED 0
SD2 carrier
1 Ekl, Gk Kkl
SE J(J)CH R. Red Alert Eddie Nilsson HD A ED 0 SEJ(J)CH

Kull 4.

Född: 2009-12-07

u: Justlike Fast Weasel
e: Harperrig Tweed

Rasdata
 

  Ägare Hälsa Meriter
R.Trigger Marcus Thorstensson HD A ED 0  
R.Traviz Tina & Peter Andresen HD A ED 0   2 x 1 ökl
R.Troy Jimmy Nordvoll HD A ED 0 3 x 1 ekl (ett med
HP)
R. Trinity Mikael Landesved HD A ED 0
Ögon u.a
1 nkl
R. Trizz Annika Norman HD B ED 0
Ögon u.a
2 x 1 ökl

Kull 3.

Född: 2009-03-09

u: Carmals Heroine Kea
e: Proletariat Aureole

Rasdata
 

Ägare Hälsa Meriter
R. Javelin Sven Nordqvist HD A ED 0
R. Sizzler Sophie Gäfvert HD A ED 0 1 nkl
SE J(J)CH R. Mistral Anna Ekström HD A ED 0
Ögon u.a
1 CK, SE J(J)CH
FI JCH SE J(J)CH R. Aquila Sara Sundblom,
H & F Lindström
HD A ED 0
Ögon u.a
FI JCH, SE J(J)CH,
Cert A-prov 2014.
R. Desna Maria Isenberg HD A ED 0 1 ökl, Gk Kkl
R. Stinger Ulrika & Peter Berggren HD A ED 0
R. Skyebolt Fia Malm HD A ED 0 SE sö CH
SE sö CH R. Blue Steel Sandra Jansson HD A ED 0 1 CK A-prov, 2 ekl
Gk Kkl
R. Apache Lena Sundqvist HD A ED 0 2 ekl
Uppfl. ekl-spår
R. Fireflash Fam Akilla HD A ED 0

Kull 2.

Född: 2008-02-02

u: Streamlights Danas Vitality
e: SE J (J)CH Justlike Prince Edward

Rasdata
 

Ägare Hälsa Meriter
R. Thunderstruck Sofia Belin HD A ED 0
R. Back In Black Ingemar HD A ED 0
R. Tnt Dynamite Elisabeth Engzell HD A ED 0
R. Heatseeker   Helena Lindström  
R. Chase The Ace Marianne Blixt HD A ED 0   1 ekl, Gk Kkl
R. High Voltage Magnus HD A ED 0 1 ökl
R. Ruff Stuff   Lars Nerelius   HD A ED 0 1 ökl

Kull 1.

Född: 2006-01-08

u: Karamayoffs Croupade
e: SNJCH Streamlights Brave Opal

Rasdata
 

Ägare Hälsa Meriter
SE J(J)CH R. Aces High Peggy Westerlund HD A ED 0 SE J(J)CH
Gk Kkl
R. Moonchild HD C AD 0
R. Quest For Fire   Bengt & Ewa Odenmark HD A ED 0   2 ökl, Gk Kkl
R. Run To The Hills Petronella Lindmark HD A ED 0 2 ökl, Gk Kkl
R. Running Free Elisabeth Engzell HD B AD 0
R. Tailgunner Fredrik Lindström HD A AD 0
Avliden
1 HP ökl
Gk Kkl