Labrador retriever av jakttyp.

kull 22.

Född: 2018-11-06

u. SEJ(J)CH Reedsweeper´s Red Rose
e. SEJ(J)CH SEJ(A)CH Conover´s Prins Valiant

Rasdata
 
Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Flamestrike Svante Ekström
R. Icefire Sandra Jansson
R. Thorn Ulla Rajajärvi
R. Jadewing Helena & Fredrik Lindström Se Wngas egen sida
R. Famewing Ingrid Skiöld
R. Riverwind Christian & Marika Wodzinski

kull 21.

Född: 2018-10-09

u. Reedsweeper´s Milos Needle
e. FTW Copperbirch Lancelot

Rasdata
 
Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Smaug Maria Gustafsson
R. Draco Emil & Frida Westgren
R. Spike Marianne Blixt
R. Falcor Elin Rosén
R. Pyros Åsa Ragnar
R. Drogo Matilda Gustavsson
R. Katla Magnus & Ingela Rosenholm
R. Scylla Eva Öhrling
R. Saphira Ulla Österlund
R. Ophelia Josephine Veen Huis

Kull 20.

Född: 2018-03-04

u. SEJ(A)CH NOJCH SEJCH Reedsweeper´s Tex Takida
e. SEJ(J)CH Searover Twinkle Liquorice

Rasdata
 
Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Thunderbird Anna Edvinges HD C ED 0
R. Nightcrawler Malin Gustavsson
R. Slipstream Åsa Davidsson
R. Cannonball Tone & Torbjörn Gjemdal
R. Dazzler Ishtar Polite HD D ED 0
R. Marrow Kirsten Norberg 1. BK
R. Storm Dan & Carina Bergqvist
R. Firestar Emma Hansen HD C ED 0

Kull 19.

Född: 2018-02-26

u. Reedsweeper´s Milos Chillie
e. Caper Cailie´s Art

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Leos Wolverine Tea Eskola HD A ED 0
R. Leos Flash Evelina Granroth HD A ED 0
R. Leos Tail Chaser Helena & Fredrik Lindström HD A ED 0 Se Tassens egen sida
R. Leos Bullet Girl Sarita Winsevik HD A ED 0 Ögon u.a
R. Leos Moldiver Therese Wiklund HD B ED 0
R. Leos Huntress Trond & Linda Valdersnes HD B ED 0

Kull 18.

Född: 2017-11-19

u. Reedsweeper´s Elderberry
e. Lowforge Malachy

Rasdata
 

Namn Ågare Hälsa Meriter
R. Rudys Scott Peter & Ulrika Berggren HD A ED 0
R. Rudys Iron Andreas & Marit Hovberg HD A ED 0 1 Nkl. Utst: Very Good 
R. Rudys Sugar Ray Jakob & Liza von Engeström
R. Rudys Real Deal Anne Kaurin HD B ED 1 1. BK HP 
R. Rudys Smoking Joe Tina Wall Karlsson HD B ED 0
R. Rudys First Lady Rönnaug Lunaas HD B ED 0 1. BK
R. Rudys Destiny Janne & Helene Kalla HD A ED 0
R. Rudys Hurricane Mimmi Brykt HD A ED 0
R. Rudys Quick Jeanette Ågren HD A ED 0 1 Nkl

Kull 17.

Född: 2017-03-26

u. SEJ(J)CH Reedsweeper's Red Rose
e. SE J(J)CH NORDJCH Searover Pims Pirate

Rasdata

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Dandelion Sara Sundblom HD A ED 0 1 Nkl
R. Waterlily Sigrid Marie Evensen HD A ED 0 1 BK
R. Daffodil Maiken Henriksen HD A ED 0 1 AK
R. Gold Moss HD A ED 0

Kull 16.

Född: 2017-02-28

u. Reedsweeper's Strawberry
e. DK FTCH DK TM MPM 2013 Jobeshill Olof

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Thunderball Caroline Dahlberg HD A ED 0 1 Nkl
R. Spectre Anna Wistedt HD B ED 0 2x1 Ökl,  7:a Unghundsderby 2018
R. Skyfall Maria Alm HD A ED 0
R. Moonraker Elisabeth Engzell HD C ED 0
R. Goldeneye  Heidi Sjöberg HD A ED 0
R. Moneypenny   Stefan Rooth HD B ED 0

Kull 15.

Född: 2017-01-04

u. SEJCH SEJACH NOJCH Reedsweeper's Tex Takida
e. DK FTCH DK TM Studebaker Accord Af Rosefield

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Sky Hawk Per Lier HD A ED 0 2x1 AK
R. Avanti Åse Töfte HD D ED 0 Norsk Unghundsmästare 2018
2x1 AK
R. Speedster Ida Hovberg HD A ED 0
R. Silver Hawk Linda Brown
R. Golden Hawk Christina Cewers HD D ED 0
R. Flight Hawk Ulrika Gulliksson HD C ED 0

KULL 14.

Född: 2016-04-12

u. Reedsweeper's Elderberry
e. DK FTCH MPM 2015 Labdom Pochard

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Grouse Åsa Eckerrot             HD B ED 0 1 Nkl
R. Sparrow  Ulf Andersson HD B ED 0 1 Ökl, Vinnare WT novice SGL, GK Markprov Öppen, Vinnare All aged Field Trial SGL.
R. Kite Anna Londré HD A ED 0 Ögon UA 1 Nkl
R. Crane Kajsa Ernfors HD A ED 0 2x1 Ökl
R. Swift Helene Kalla HD A ED 0 
R. Tern Amanda Kylstedh HD A ED 0

Kull 13.

Född: 2015-11-11

u. SE J(J)CH  Reedsweeper's Aquila
e. DK BRCH SE J(A)CH Bjoljahn Maddox

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Milos Oathkeeper Lena Haraldsson HD A ED 0
SD2 Clear
1 Nkl
R. Milos Ice Ingela Andersson HD A ED 0
Ögon ua
SD2 Carrier
1 Ekl, 1 Kkl
R. Milos Lightbringer Anna Gyllhamn HD D ED 0
R. Milos Nightfall Nina Egeberg HD A ED 0 1 EK
R. Milos Needle Fredrik & Helena Lindström HD A ED 0
Ögon ua
Se Aryas egen sida
R. Milos Dawn Sören & Birgitta Swärdh HD A ED 0 1 Nkl

Kull 12.

Född: 2015-02-20

u: SEJCH SEJACH NOJCH Reedsweeper's Tex Takida
e: DK BRCH SE J(A)CH Bjoljahn Maddox

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Milos Caraway Camilla Granström HD B ED 0 1 Nkl
R. Milos Cinnamon Marie-Louise Gäärd HD B ED 0 2x1 Ökl
R. Milos Cumin Sophie Gäfvert HD A ED 0 Ögon u.a 1 Nkl
Utmärkelse JRK apporteringstest
R. Milos Chervil Therese Wiklund HD A ED 0
R. Milos Curry Marie Lind HD A ED 0
Ögon ua
1 Nkl
R. Milos Chillie Helena & Fredrik Lindström HD B ED 0
Ögon ua
SD2 Carrier
Se Chillies egen sida

Kull 11.

Född: 2014-03-23

u: SEJ(J)CH Reedsweeper's Red Rose
e: FTCH Copperbirch Liffey

Rasdata

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Seabackthorn Cecilia Malmlund HD C ED 0 1 Nkl
R. Blackberry HD A ED 0
R. Rowanberry Maria Isenberg HD A ED 0
SD2 clear
CNM clear
Ögon ua
3x1 Ekl, 1 KKL
R. Blueberry Marie Elgström-Claesson HD A ED 0 2x1 Ökl, Vinnare SGL Open WT 2019.
SEJ(J)CH R. Blackcurrant Ingrid Aksnes HD A ED 0
Ögon ua
SEJ(J)CH, 1 KKL, Vinnare Mock Trial ökl SSRK Östra 2018, 2:a Ekl inviduella AFL 2019, Vinnare Ekl "Night Flight" WT 2019, Utmärkelse JRK Ökl WT.
R. Elderberry Helena & Fredrik Lindström HD A ED 0
SD2 Carrier
Ögon ua
Se Eldas egen sida
R. Gooseberry Mimmi Brykt HD C ED 0 SVCH
R. Raspberry Therese & Roger Aasland HD A ED 0
R. Rosehip Andreas & Frida Wahlberg HD A ED 0
Ögon ua
1 Nkl
R. Strawberry Maria Alm HD A ED 0
Ögon ua
SD2 Clear
2x1 Ökl, Andra plac SGL Novice WT 2019.

Kull 10.

Född: 2014-01-04

u: Reedsweeper's Trinity
e: FTW SE J(A)CH Lakedown Diawl Bach

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Winchester Eva Öhrling HD D ED 0  
R. Benelli  Cecilie Mokleby HD B ED 1
R. Colt Thomas von Ziepel HD B ED 0
R. Perazzi Mikael Landesved HD A ED 0
R. Beretta Grete Lindell HD C ED 0
R. Legend Marianne Sogaard   HD C ED 0 1:a AK
R. Blaser Terese Wiklund

Kull 9.

Född: 2013-03-16

u: Justlike Fast Weasel
e: SE J(J)CH Jobshill Buffalo Bill

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Calamity Jane Lena Löfblad   HD A ED 0
R. Annie Oakley Leif & Ulla Hernefalk HD C ED 0 1 Ekl
R. Pearl Heart Camilla Lantz HD A ED 0
R. Billy the Kid Eva Öhrling HD A ED 0
R. Jesse James Ingela Andersson HD A ED 0 SVCH, 2x1 Ökl
R. Cherokee Bill Jill & Peter Raneryd HD B ED 0 1 nkl

Kull 8.

Född: 2012-10-18

u: SE J(J)CH Reedsweeper's Aquila
e: DKJCH-DKWTCH Hillus Powell

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Spitfire Anna Ekström HD A ED 0 2 nkl
SEJCH NOJCH R. Mirage Ingrid Eriksson HD A ED 0 SEJCH NOJCH, Gk Kkl
R. Fury Inger Johansson HD A ED 0 1 nkl
R. Hellcat Jonas Bylin HD B ED 0
R. Wildcat
R. Tomcat Britt-Marie Pettersson HD B,C AD 0 1 nkl
R. Raptor Cia Karlstrand HD A ED 0
SD2 Carrier
1 Ekl Norge
R. Raven Marcus & Jenny Gunnarsson HD A ED 0 1 nkl, Lag-SM
vinnare -15.

Kull 7.

Född: 2012-03-16

e: Sea-Croft Ferret
u: SE J(J)CH SE J(A)CH Moormans T Oak

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Sirius Black Eva Öhrling HD E AD 0
R. Marius Black Barbro Smith HD A & B  ED 0 1 ökl, Gk Kkl
R. Pollux Black Carola Tall HD D ED 0
R. Regulus Black Ann-Marie Berger HD A ED 0 2x1 Ökl
R. Cassiopeia Black Solveig Pyykkö, HD A ED 0
R. Narcissa Black Agneta Berger HD B ED 0 1 Ekl SVCH
R. Bellatrix Black Tina & Peter Andresen HD A ED 1 1 ökl

Kull 6.

Född: 2012-01-16

u: Justlike Fast Weasel
e: Greenbriar Texas

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Tex Titanium   Cissi & Bosse Sjödin HD B AD 0
R. Tex Triumph Terese Laurent-Karlsson
R. Tex Tazze Ann-Magret Wadén HD A ED 0
CNM Carrier
1 Ekl
R. Tex Thunder Anna Danielsson HD A ED 0 1 nkl
R. Tex Tracer Ewa & Benke Odenmark HD A ED 0
CNM Clear
1 nkl
SE J(J)CH R. Tex Treasure Susanna Hallgren HD A ED 0 
CNM clear
SD2 Clear
SE J(J)CH
SEJCH SEJACH NOJCH  R. Tex Takida Helena Lindström HD B  ED 0
CNM Clear
SD2 Carrier
Ögon u.a
Se Idas egen sida

Kull 5.

Född: 2011-04-23

u: SE J(J)CH Reedsweeper's Aquila
e: SE J(A)CH FTW Lakedown Diawl Bach

Rasdata
 

Namn Ägare Hälsa Meriter
R. Red Dragon Dan & Annelie Larsson HD A ED 0 2 x 1 ökl, SE VCH
SE J(J)CH R. Red Devil Fredrik Lindström HD A ED 0
Ögon u.a
SD2 carrier
Se Igors egen sida
R. Red Scar Anne Hammarskjöld HD B ED 0
SD2 carrier
1 nkl
R. Red Bull Lena Haraldsson HD A ED 0
SD2  clear
1 ökl
Gk Kkl
Vinnare Novice Irland
SEJ(J)CH R. Red Rose   Sara Sundblom HD A ED 0
Ögon u.a
SD2 carrier
SEJ(J)CH
2:a Lag Agria Cup 2019, 3:a Lag AFL 2019, 1:a ekl inviduella AFL 2019.
R. Red Maple Peter Larsson HD A ED 0
SD2 carrier
2x1 Ekl, 2:a Ekl A-prov
SE J(J)CH R. Red Alert Eddie Nilsson HD A ED 0 SEJ(J)CH

Kull 4.

Född: 2009-12-07

u: Justlike Fast Weasel
e: Harperrig Tweed

Rasdata
 

  Ägare Hälsa Meriter
R.Trigger Marcus Thorstensson HD A ED 0  
R.Traviz Tina & Peter Andresen HD A ED 0   2 x 1 ökl
R.Troy Jimmy Nordvoll HD A ED 0 3 x 1 ekl (ett med
HP)
R. Trinity Mikael Landesved HD A ED 0
Ögon u.a
1 nkl
R. Trizz Annika Norman HD B ED 0
Ögon u.a
2 x 1 ökl

Kull 3.

Född: 2009-03-09

u: Carmals Heroine Kea
e: Proletariat Aureole

Rasdata
 

Ägare Hälsa Meriter
R. Javelin Sven Nordqvist HD A ED 0
R. Sizzler Sophie Gäfvert HD A ED 0 1 Nkl
SE J(J)CH R. Mistral Anna Ekström HD A ED 0
Ögon u.a
1 CK, SE J(J)CH
FI JCH SE J(J)CH R. Aquila Sara Sundblom,
H & F Lindström
HD A ED 0
Ögon u.a
Se Quilas egen sida
R. Desna Maria Isenberg HD A ED 0 1 Ökl, Gk Kkl
R. Stinger Ulrika & Peter Berggren HD A ED 0
R. Skyebolt Fia Malm HD A ED 0 SE sö CH
SE sö CH R. Blue Steel Sandra Jansson HD A ED 0 1 CK A-prov, 2x 1:a Ekl
R. Apache Lena Sundqvist HD A ED 0 2 Ekl
Uppfl. ekl-spår
R. Fireflash Fam Akilla HD A ED 0

Kull 2.

Född: 2008-02-02

u: Streamlights Danas Vitality
e: SE J (J)CH Justlike Prince Edward

Rasdata
 

Ägare Hälsa Meriter
R. Thunderstruck Sofia Belin HD A ED 0
R. Back In Black Ingemar HD A ED 0
R. Tnt Dynamite Elisabeth Engzell HD A ED 0
R. Heatseeker   Helena Lindström  
R. Chase The Ace Marianne Blixt HD A ED 0   1 ekl, Gk Kkl
R. High Voltage Magnus HD A ED 0 1 ökl
R. Ruff Stuff   Lars Nerelius   HD A ED 0 1 ökl

Kull 1.

Född: 2006-01-08

u: Karamayoffs Croupade
e: SNJCH Streamlights Brave Opal

Rasdata
 

Ägare Hälsa Meriter
SE J(J)CH R. Aces High Peggy Westerlund HD A ED 0 SE J(J)CH
Gk Kkl
R. Moonchild HD C AD 0
R. Quest For Fire   Bengt & Ewa Odenmark HD A ED 0   2 ökl, Gk Kkl
R. Run To The Hills Petronella Lindmark HD A ED 0 2 ökl, Gk Kkl
R. Running Free Elisabeth Engzell HD B AD 0
R. Tailgunner Fredrik Lindström HD A AD 0
Avliden
1 HP ökl
Gk Kkl